Текст скарги на дії ДАИ, якщо ви отримали постанову о порушенні ПДР

Начальнику Відділу ДАІ Деснянського 
РУ ГУМВС України в м. Києві
М. Київ, вул. Драйзера, 2-в
тел. (044) 546-60-38

ФІО
адреса
тел. 

На постанову: серія ХХ № 0000000,
інспектора адміністративної практики міліції,
Коломийского взводу ДПС лейтенанта міліції ХХХ П.М. 
в м. Коломия Івано-Франківської обл.
від 25.03.2009 р.

У справі про адміністративне правопорушення,
передбачене ч.1 ст.122 КпАП України,
керуючись положеннями ст. 283

СКАРГА.
14.04.2009 року мені надійшов лист із постановою по справі про адміністративне порушення від 25.03.2009 року ВДАІ Коломийского району в Івано-Франківській області.
Зазначена постанова винесена за результатами застосування фіксації порушень ПДР засобами фото та відео фіксації, що працюють у автоматичному режимі, у відповідності до ст.14-1 КпАП.
Проте така постанова не відповідає вимогам закону з таких підстав. 
У тексті постанови зазначено: що я, ххххххх 16.03.2009 року об 13:25, в селі Вовчківці Снятинського району, керуючи транспортним засобом «Тойота Королла» державні номерні знаки ХХ0000ХХ, рухався зі швидкістю 97 км/год, перевищив встановлену швидкість руху в населеному пункті, чим допустив порушення пункту 12.4 ПДР України, серійний номер приладу ВІЗІР № 0812448.
Проте для таких висновків у особи, яка винесла постанову, не було жодних підстав.
На місці ніби-то порушення вказаний автомобіль не було зупинено, постанову та протокол не складено. Якщо постанова виноситься щодо особи, яка безпосередньо керувала транспортним засобом, то ця постанова повинна бути винесена у загальному порядку. Якщо постанова виноситься за результатами фотофіксації, у порядку ст..14-1 КпАП, то ця постанова не повинна містити тверджень, що саме зазначена особа керувала транспортним засобом. Отже, така постанова підлягає скасуванню, як винесена із порушенням закону.
У вказаний у постанові час у вказаному місці я зазначеним автомобілем не керував. На місці нібито порушення за результатами фото фіксації, за допомогою приладу РВВШ «Візір», №0812448, було зафіксовано автомобіль «Тойота Королла», н.з. ХХ0000ХХ.
Згідно свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу ААС000000 від 01.01.2007, я є власником автомобіля «Тойота Королла», н.з. ХХ0000ХХ, номер кузова 000000, дозвіл керування хххххх (моя дружина). Копія свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу додається.
Я, дійсно, є власником зазначеного автомобіля, але я особисто, моя дружина, та належний мені автомобіль «Тойота Королла», н.з. ХХ0000ХХ, номер кузова 0000000 на час скоєння правопорушення знаходився в місті Києві, про що є показання свідків. Лист з міста роботи додається. Ні я, ні особи, які мають право керувати автомобілем «Тойота Королла», н.з. ХХ0000ХХ, номер кузова 0000000 взагалі ніколи не перебували в Івано-Франківській області. Це дає підставу для підозри, що існує схожий «автомобіль-двійник», маючий схожі державні номерні знаки, а особа, яка ним керує може стати потенційним правопорушником, і відповідальність за скоєні та можливі правопорушення цієї особи буде накладатися на мене. 
До постанови серія ХХ № 0000000 від 25.03.2009 була додана фото фіксація, на якій зображений схожий на мій автомобіль «Тойота Королла» з ідентичними номерними знаками ХХ0000ХХ, але з виявленими та задокументованими у Протоколі огляду транспортного засобу від 14.04.2009 розбіжностями у зовнішньому вигляді: а саме наявність на «двійнику» протитуманних фар, відсутність на «двійнику» легкосплавних дисків, рамки д. н. з. з написом «Автосаміт Тойота» та спойлера на кришці багажника. Старший інспектор з розшуку ВДАІ Деснянського району ____________, який склав Протокол огляду транспортного засобу від 14.04.2009, також зауважив, що на моєму автомобілі державні номерні знаки мають одинакові символи, букви та цифри з автомобілем, який зображено на фото фіксації, але на фотографії символи державного номерного знаку не відповідають вимогам державних стандартів (букви та цифри мають різний нахил, інтенсивність чорного кольору між символами дещо відрізняється, що може вказувати на кустарний метод виготовлення номерного знаку, або підробку фотофіксації засобами комп`ютерної обробки зображення). Копія фото фіксації, фотографія належного мені автомобіля, протоколу огляду транспортного засобу та постанови по справі про адміністративне правопорушення додається.
Якби я дійсно вчинив адміністративне правопорушення, то працівники ДАІ повинні були діяти відповідно до вимог п.5 ст. 10 Закону України «Про міліцію». Однак особа, що вчинила правопорушення на авто, яке має схожі з моїми державні номерні знаки, виявлена не була, правопорушення припинено не було, посадова особа, що проводила фотофіксацію правопорушення – порушила вимоги Закону.
Сама постанова серії ХХ № 0000000, інспектора адміністративної практики міліції, Коломийского взводу ДПС лейтенанта міліції _______ в м. Коломия Івано-Франківської обл. від 25.03.2009 р. була відправлена мені звичайним поштовим повідомленням 11.04.2009 про що свідчить відбиток поштового штемпеля на конверті (копія конверта додається), що не дає мені можливості для оскарження згідно зі статтями 287-289 КУпАП у вищому органі або міському (районному) суді чи прокуратурі протягом 10 днів від дня ії винесення.
Отже, така постанова підлягає скасуванню, як винесена із порушенням закону і по неуважності інспектора адміністративної практики міліції Коломийского взводу ДПС лейтенанта міліції ______________.
На підставі викладеного, керуючись стст.287, 288 КпАП України,
ПРОШУ:
1. Поновити процесуальний строк на оскарження постанови від 25.03.2009 р. серія ХХ № 0000000 по справі про адміністративне правопорушення, оскільки про її існування я дізнався лише 14 квітня 2009 року, визнавши причини пропуску строку поважними.
2. Оскаржувану постанову скасувати, а справу про адміністративне правопорушення щодо мене закрити, за відсутністю моїх дій у складі такого правопорушення.
3. За фактом притягнення мене до адміністративної відповідальності за заздалегідь сфальсифікованим матеріалом прошу провести ретельне службове розслідування та покарати винних посадових осіб, що порушили законодавство України. Про результати повідомити мене у термін відповідно до Закону України «Про звернення громадян».
4. У разі виявлення факту «двійника» прийняти негайні заходи щодо його розшуку та відкриття процесуальної справи з фальсифікації державних номерних знаків. 

„16” квітня 2009 р. _____________ 

До скарги додаю:
1. Копія постанови по справі про адміністративне порушення
2. Копія данних спеціального технічного засобу «Візір» № 0812448
3. Копія протоколу огляду транспортного засобу
4. Копія свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу
5. Копія конверта, в якому була отримана постанова по справі про адміністративне порушення
6. Довідка за міста роботи 
7. Фотографії власного автомобіля «Тойота Королла», н.з. ХХ0000ХХ 

Хирурги с золотыми руками


Недавно я получил сообщение от одного из хирургов Национального интситута хирургии и трансплантологии имени А.А. Шалимова. Я благодарен за реакцию на мой опус про инст. Шалимова. Письмо Дмитрия лишний раз показывает, что хирурги в Шалимова — не безразличные люди. В своем опусе я ни в коем случае не хотел задеть "честь мундира" — наоборот — считаю хирургов Шалимова специалистами высшего класса. Публикую сообщение хирурга Дмитрия и мой ответ.


Уважаемый Денис, всем коллективом ознакомились с Вашим опусом. Живенько. Хотим заметить ряд моментов: Взнос — не есть оплата за палату, а элемент вашей солидарной ответственности. за эти пожертвования мы покупаем медикаменты и оборудование, позволяющие выполнять уникальные операции. Многие наши пациенты и просто друзья находят средства для покупк и дорогущего оборудования, без которого невозможны пересадки, сложные онкологические и другие операции. К нам приходят те у кого нет надежды и средств и получают помощь. В тоже время рутинные операции являются источником подобных взносов. В замен — высочайшее качество хирургической помощи. Кому нужна гостиница — есть много возможностей гостиничной медицины в киеве, куда приглашают наших специалистов. Работать там сложно — нет потока и технологий. Много из описанного — проблемы менеджмента. Изменится не скоро Ваш опус — констатация и непродуктивное критикантство. Что вы, как юрист сделали для изменения ситуации? Страховой медицины в стране


Мой ответ: 

Уважаемый Дмитрий,
Спасибо за Ваше сообщение. КСТ, часть Вашего сообщения не прошла. Сообщение закончилось на фразе о "страховой медицине".

В действительности мы очень благодарны инст. Шалимова. Я думаю, вы прочитали 2 части моего "опуса". Не хотел бы я, чтоб вы воспринимали этот рассказ как "непродуктивное критиканство". Извините, если я кого-либо обидел. Я считаю, что в Шалимова работают очень талантливые и профессиональные хирурги. Более того, в отличие от других клиник (с которыми приходилось встречаться), врачи в Шалимова на человеческом уровне очень внимательные и отзывчивые. Я согласен с тем, что профессионализм, талант врачей и техническое обеспечение операционных — это, наверно, 80% успеха в лечении. Однако есть еще 20%. Это те мелочи и детали, о которых я говорил критически. Я также считаю эти мелочи важными. К слову заметно, что инст. Шалимова последнее время улучшает и быт пациентов, палаты, питание.

Сейчас, на фоне всего положительного в Шалимова, я не берусь обсуждать, как преподноситься "элемент солидарной ответственности" (кст, это совсем другой разговор, об этом люди не знают, я думаю. А если б знали, то воспринимали по-другому).

Вы наверно обратили внимание, что в комментариях к истории читатели оставляют отзывы. Мне также пишут на почту с вопросами. К врачам у меня только положительные отношение. 

С уважением
Денис


Что я сделали для изменения ситуации? Если конкретно, то, как минимум:

1. Разделил "солидарную ответственность" в виде благотворительных взносов. Я так полагаю, ремонты в клинике начались недавно на средста благотворительных взносов. Да и кормить стали лучше.
2. Оплатить тысячные гонорары, которые также пошли на благо конкретным людям (спасибо им) и клинике в целом.
3. Написал "опусы" и поделился свом опытом пребывания в Шалимова с людьми. В том числе, с теми, кто писали мне на почту с более конкретными вопросами. Думаю, я прорекламировал хирургов Шалимова.

Ну а вобще… зачем нам нужен этот фиговый листочек в виде статьи 49 Конституции Украины? Ну, нет в Украине бесплатной медицины де-факто. Нет и все. Это нужно признать нашему государству и идти дальше. Избавившись от догмы о бесплатности, нужно развивать другие модели медицины, развивать страховую медицину. Есть достаточно примеров в мире. В конце концов, есть опыт страховой медицины и в Украине. Страховая медицина в Украине работает, страховые компании обкатывают процессы медпомощи. Я думаю, что в основе медобслуживания будет все-таки страховая медицина. Это неизбежно. Зачем сопротивляться? Если для того, чтоб электорат был благосклонен, так народ и так достаточно адекватен, чтоб осознавать, что фактически нет ничего бесплатного в гос медобслуживании.